Detekce úniku vody je pro instalatéra hračka

Detekce úniku vody je pro instalatéra hračka


Když se o něčem prohlásí, že je to hračka, obvykle je vám jasné, že si s tím poradí nejen profesionál, ale i amatér. Tento výraz je ale poněkud nadnesený, protože plně nevystihuje podstatu samotné práce, nýbrž se spíše zabývá samotným výsledkem. Ve skutečnosti je sice detekce úniku vody pro instalatéry hračkou, ale kdybychom instalatéry neměli, amatér by tu vysloveně pohořel. Co by takového amatéra mohlo napadnout, kdyby přišel domů z práce a objevil proti sobě na zdi mokrou mapu?

kleště sikovky

Kladivo a majzlík – majzlík neboli sekáč je nářadí, důvěrně známé každému, kdo někdy vysekával drážky pro elektroinstalaci. Dnes se na to sice používají elektrické sekáče, ale princip je stejný – odebrat ze zdiva omítku a dostat se až na cihlu nebo tvárnice. Jestliže se objeví v bytě voda na zdi, amatéra to zláká odsekávat postupně omítku a zjistit, kde ta zpropadená závada vlastně je.

instalatérské rozvody

Výsledek je pak přímo decimující, všude hromady prachu, sutiny, překrytý nábytek plastovou fólií, a tento nepořádek se pak roznáší po celém bytě. Pokud se jedná o amatéra, žijícího v single, budiž, ten to nějak přečká, ale rodina s malými dětmi nebo jsou-li v domě chronicky nemocní senioři, tam to už hraničí s rodinnou hádkou a dalšími problémy z toho vyplývajícími.

Zadržte! Takto se detekce úniku vody ve zdivu opravdu neprovádí. Instalatéři na to mají speciální postupy a metody, například formovací plyn nebo akustickou tyč Hykron. Detekce se provádí samozřejmě bez bourání zdiva a není nutné kvůli tomu demolovat celý byt.

Chcete-li si tedy zahrát na Pata a Mata v seriálu „A je to…!“, prosím, jak je libo, pozvěte někoho s kamerou, aby vás při práci natočil, a bude z toho možná i úsměvná groteska, co obletí svět na sociálních sítích nebo dokonce v TV, ale chcete-li si zachovat klid v domě, a být nad věcí, řešte situaci s odborníky.

devene
https://www.dagis.cz