Rubriky
Zahrada a dům

Zahrada u domu

Pokud je něco, o co je rozhodně potřeba se nějakým způsobem starat, pak je to zahrada u vašeho domu. Skutečně je potřeba věnovat něčemu takovému určitou péči, protože by se mohlo zdát, že exteriér vašeho domu nebude vypadat dobře.

Jestliže chcete, aby prosperoval nejen interiér, ale také exteriér vašeho domu, je potřeba to začít nějakým způsobem řešit.

Je mnoho věcí, co si může člověk na svou zahradu pořídit. Myslíte si, že jediné, co je možné pořídit, jsou květiny nebo keře? Je toho daleko více.

květiny u domu

Pokud jste se rozhodli vaši zahradu nějakým způsobem zvelebit, pak by bylo dobré si na samém začátku rozmyslet co a hlavně kam byste umístili. Možná by vám mohlo pomoci načrtnout si, kde byste danou rostlinu či keř umístili. Rozhodně vám to pomůže udělat si alespoň malý přehled.

Jestliže je něco, co rozhodně nesmí na žádné zahrádce u domu chybět, pak je to terasa. Pokud máte pocit, že by terasa nebyla to pravé, pak existují různé pergoly, které je možné si na zahrádku pořídit. Jestliže ale máte možnost k vašemu domu vytvořit terasu, pak této možnosti využijte, protože věřte, že s takovou terasou byste byli spokojeni mnohem více, než si myslíte. Je mnoho lidí, kteří jsou za něco takového velmi rádi a je také mnoho těch, kteří litují, že si ještě něco takového nevytvořili. Terasu můžete ve výsledku udělat jako krytou, takže na ni můžete sedět i když bude pršet.

zahrada u domu

Skutečně je mnoho skvělých věcí, které mohou být na každé zahrádce a to dokonce i na té vaši.

Každý si může zvelebit svou zahrádku a to i vy. Jestliže opravdu u vašeho domu zahradu máte, měli byste ji využít naplano. Sami uvidíte, že pokud začnete vaši zahradu využívat, bude najednou mnohem veselejší a krásnější.

Jestliže nemáte dostatek času na to, abyste mohli neustále pracovat na své zahradě, pak si pořiďte takové rostlinky, které nevyžadují takovou údržbu. I takové rostliny existují.

Nemějte obavy, že by vaše zahrádka nebyla krásná. Jistě bude, pokud ji dopřejete péči, kterou potřebuje.

Rubriky
Zahrada a dům

Udělejte si oázu pohody na své zahradě

Máte u domu zahradu a chtěli by jste jí nějak obnovit, dodat jí šmrnc, aby jste se tam cítili příjemně, trávili tam svůj volný čas rádi a jako bonus si tam skvěle odpočinuli a zrelaxovali se? Nebo si teprve tvoříte plány na svojí budoucí zahradu u domu a přemýšlíte, jak by to vypadalo nejlépe? Pokud sníte o oáze, čtěte dál. V domácím prostředí je důležité, aby se tam člověk cítil bezpečně. Samozřejmě to platí ve vnitřních prostorách i venku na zahradě. Útulnost je cíl, kterého musíme dosáhnout, aby byla oáza dokonalá. Není to nic těžkého. Chce to jen trochu citu pro detail a smysl pro decentnost. 

posezení a strom

Ať máte malou či velkou zahradu, oáza se dá vytvořit prakticky na každém prostoru. Jen je podstatné dobře promyslet kam co umístit. V případě, že máte k dispozici jen pár metrů čtverečních, je to velmi důležité. Systém a šetření místa je klíčové. Když se toto dodrží, dá se to krásně zvládnout. Když se řekne oáza pohody, já osobně si představím zelenou barvu. Je to uklidňující barva, také barva naděje a pro oči příjemná. Takže stromy a rostliny je první věc, která vy Vaši zahradu měla zdobit. Jistě i voda má své relaxační kouzlo. To bez pochyby. Jezírko s malým vodopádem je skvělý na pohled i na poslech. Vodopád lze vytvořit jednoduše přes zahradní hadici na vodu. Stačí jen zapojit fantazii a vlastní kreativitu. Sledovat nebo jen poslouchat dopad vody na hladinu ze zahradní houpací sítě či křesla je fascinující.

dívka v houpací síti

Malá lávka přes jezírko také vypadá překrásně. Koutek s ohništěm na večerní posezení u opékání buřtů je jistě skvělým nápadem. Praskající dřevo, mihotavé plamínky ohně, to je romantika. Lze místo ohniště pořídit i zahradní biokrb. Skvěle se do takové oázy klidu a pohody hodí také třeba schody vedoucí z domovního balkónu ovinuté nějakou popínavou rostlinou, třeba loubincem. Možností je opravdu spousta. Stačí si jen vybrat a promyslet, co se hodí a líbí Vám a jaké máte možnosti na své zahradě.

Rubriky
Zahrada a dům

Upravte si zahradu dle svých představ

Je mnoho lidí, kteří sice mají zahradu, ale nemají ji tak udržovanou, jak by bylo vhodné. Našli byste opravdu mnoho lidí, kteří na své zahradě jednou za čas pokosí trávu a tím to končí. Pokud má ale člověk zahradu, rozhodně by jí měl využívat. Jsou lidé, kteří by vám takovou zahradu velmi záviděli.

Jestliže má člověk to štěstí a má zahradu, měl by ji využívat co možná nejvíce. Kromě toho, že se dá na celé řadě zahrad něco pěstovat něco k jídlu, je také možné na zahradách pěstovat ty nejkrásnější rostliny. Je mnoho stylů, do kterých je možné danou zahradu upravit. Možná, že by se našel styl, který by se vám zalíbil.

Podívejte se například na internet, kde jistě najdete mnoho fotografií, jak je možné zahrady zkultivovat a vyberte si, co by se vám líbilo.

květiny v zahradě

Pokud byste neměli na kultivování vaší zahrady čas, můžete kontaktovat někoho, kdo na zahradách rád něco tvoří a kdo by byl schopen vám na vaší zahradě vytvořit to, co byste si přáli. Jistě bez problémů někoho najdete, protože je mnoho skvělých žen, které rády na zahradě stráví mnoho času a to právě tím, že sadí květiny. Pokud byste něco takového nabídli ženě, která se v těchto věcech skutečně vyzná, věřte, že by jistě neodmítla a to zejména, pokud byste ji nabídli finanční odměnu. Našly by se jistě ženy, které by vám něco takového zrealizovaly i zdarma, pokud zaplatíte vše ostatní, jako jsou sazenice nebo doprava, ale rozhodně je za takovou práci lepší někomu dát alespoň nějakou tu korunu, protože to zabere nějaký čas. Bude záležet hlavně na domluvě.

most nad vodou

Neváhejte proto a poptejte se i vy po někom, kdo by vám dal vaší zahradu dohromady a kdo by vám vše nachystal tak, jak byste chtěli. Je ale potřeba počítat i s pravidelnou údržbou, bez které se něco takového neobejde. Mít pěknou zahradu není jen tak. Platí něco za něco. Rozhodně ten výsledek ale za to stojí, protože krásná zahrada má něco do sebe.

Rubriky
Zahrada a dům

Letní bylinka

Bylinky pouze neléčí. Můžete z nich připravovat lahodné čaje jako letní osvěžení. Chutné budou třeba jen lehce přislazené medem. Pokud chcete mít bylinky vždy po ruce, vysejte semínka včas, aby vám na zahradě dělaly radost celé léto. Vsaďte na měsíček lékařský. Na pěstování není náročný a potěší pozitivní barvou květů, které připomínají sluníčko. Oživí záhon a pokvete až do podzimních dní. Dnes se prodávají i zajímavé plnokvěté odrůdy s různými barvami květů. Od světlé krémové barvy až po tmavě oranžovou. Pro lepší estetický dojem barvy květů namíchejte.

sazenice

Měsíček lékařský má silné léčivé účinky. Přínosný je při onemocněních jater, zlepšuje metabolismu a prospívá trávení díky obsahu hořčin. Chcete-li ozvláštnit salát, můžete přidat několik listů nebo květů do pokrmu. Měsíček dobře působí při zánětu močových cest a kašli. Připravit si můžete čaj z květů nebo přidejte bylinku do vícedruhových čajů. V přírodní lékárničce by neměla chybět měsíčková mast. Popáleniny, opruzeniny nebo drobnější poranění potřete mastí, které pomůže kůži zahojit. Všestrannou léčivku můžete použít ke zjemnění pleti. Měsíčkový krém nebo olej si snadno vyrobíte sami ze sušených nebo čerstvých květů, které budete macerovat za studena v oleji na teplém místě po dobu tří týdnů.

měsíček lékařský

Bylinku zvládne vypěstovat i úplný začátečník. Pokud chcete, aby pozitivně zbarvená bylinka zdobila záhon co nejdříve, můžete semena na záhon vysít již v březnu. Bylinka snese i mrazivé počasí. Semínka můžete sázet rovnou do záhonu nebo si předpěstujte sazenice. Měsíček ocení slunné stanoviště, výživnou a prokypřenou půdu. Nezapomeňte na zálivku. Aby se vám po celou sezonu tvořily stále nové květy, dopřejte rostlině alespoň občas trochu hnojiva. Bylinka je náchylná k tvorbě padlí, proto ji nesázejte příliš blízko k sobě. Okrasnou bylinku můžete pěstovat v květináči.

Rubriky
Zahrada a dům

Mobilní dům – snadné, rychlé a pořád ještě poměrně levné bydlení

Jakmile dojde v dnešní době na otázku bydlení, mnozí obrací oči v sloup. Jiní jsou rádi, že vůbec mají kde bydlet, protože říkají, že v dnešní době by rozhodně otázku bydlení nechtěli řešit. Jenomže někteří lidé musí, takže se nyní podíváme na jednu z možností. Představíme si mobilní dům a můžeme přidat pár výhod a nevýhod tohoto stylu bydlení.

Praktické a malé

Což znamená také útulné, příjemné, ale zároveň to nemusí znamenat staré. To rozhodně neplatí v případně objektu Lavaro House C1 https://www.top-mobilnidomy.cz/mobilheimy/lavaro-house-c1-nr-44-2021/.

Naopak ten je velice moderní, krásný a vzhledný. Skvělý partner pro dospělé, samotáře i rodiny s dítětem.

muž televize

Co všechno v něm najdete?

Dva pokoje, celková rozloha 48 metrů čtverečních. Celoroční typ, pro soukromé ubytování. Velice úsporný objekt, silná izolační vrstva (130 mm), vnitřní obložení PVC linea, vybavený – skříně, postele, pohovka. V celém objektu jsou LED diody. Dva pokoje plus jeden velký s kuchyní a obývacím prostorem. Topení je elektrické. V koupelně najdete sprchový kout, wc, zrcadlo, skříňku s umyvadlem, bojler a topný žebřík.

home

Co mluví pro?

Objekty jsou velice malé, to jistě každý musí pochopit, ovšem ženy si to pochvalují, neshromažďují kolem sebe tolik zbytečných věcí, mají jenom to, co potřebují a navíc méně prostoru znamená méně času na úklidu a více na zábavu. Menší prostor také znamená méně vyplýtvané energie. Jistě to znáte, doma se svítí i tam, kde vůbec nejsme, prostě jako na hradě. A to nejde jenom o elektřinu, která se mimochodem neustále zdražuje, a stále vyhrožují tím, že bude ještě hůře.

Navíc vám vaši novou domácnost přivezou a ustaví. Bydlet můžete velice rychle. Stavba netrvá dlouhé roky, ale je dokonce možné si dům vybrat z již nově čerstvě postavených objektů, takže vyřízení je opravdu rychlé.

Co mluví proti?

Jedním slovem, jsou malé. To pro někoho může znamenat velkou nevýhodu.