Rubriky
Elektro

Elektronické zázraky pro nastávající rodiče

Zatímco dříve musely matky při péči o miminko spoléhat především na svůj instinkt, dnes už jde vše zařídit snáze. Pomocí různých elektronických vymožeností se tak péče o dítě stává bezpečnější, jistější, a snadnější. 

Elektrická odsávačka mléka

Odsávačka mléka se hodí v mnoha směrech. Zaprvé tak žena může udělat zásoby pro případ, že by musela na delší dobu opustit dům, a její ratolest by zůstala v péči manžela, babiček, nebo jiných blízkých osob. Odsávačka se však hojně využívá i při problémy s kojením, a to ať už jde o přebytek mléka, nebo problém se rozkojit. Zatímco dříve bylo odsávání skutečně náročné, dnes se již žena v klidu posadí s elektrickou odsávačkou, která vykonává práci za ni, a ona si může například číst, nebo u toho dokonce uklízet.

mobil s fotkou dítěte

Chůvičky

Dalším skvělým vynálezem jsou dětské chůvičky, které fungují podobně jako vysílačky. Jednu necháte u postýlky, druhou pak máte u sebe, když potřebujete například odejít na zahradu, nebo do jiného poschodí. Chytřejší chůvičky už mají i kameru, takže můžete bezpečně dítě sledovat, a jakmile se probudí, ihned se o tom dozvíte. Pomocí jediného tlačítka můžete k dítěti promlouvat, a uklidňovat jej do doby, než k němu přijdete. Chůvička se jistě řadí mezi skvělé, a hojně využívané vychytávky při péči o děti.

miminko v náruči

Monitor dechu

Jednou z věcí, na které mnoho matek nedá dopustit, a které už se téměř řadí mezi povinnou výbavičku, je právě monitor dechu. Tato skvělá vychytávka kontroluje vaše dítě při spánku, a v případě, že by z nějakého důvodu přestalo dýchat, vás rychle upozorní hlasitým kvílením. Ačkoliv se občas spustí sám od sebe, třeba když se dítě převalí, jedná se o skvělou pomůcku. Monitory dechu už zachránily spoustu životů, a jedná se tedy o velmi dobrou investici. Můžete si je zakoupit v elektru, z druhé ruky, nebo za poplatek vypůjčit v porodnici. Výhodněji vás však vyjde koupit si vlastní monitor. Nejen proto, že se cena výpůjčky pohybuje podobně, jako cena za koupi, ale rovněž proto, že jej poté můžete prodat, a získat tak velkou část peněz zpátky.

Rubriky
Elektro

S elektropohonem třeba po městě!

Elektrokolo oceníte v každém věku 

Rádi jezdíte na kole, ale vaše zdravotní možnosti vám už moc neumožňují vykonávat tento sport? Nebo rovnou raději jízdu na kole zavrhujete, protože je to pro vás příliš velká dřina, a to vás nebaví? Tento sport vás opět může začít bavit díky elektro pohonu! A že jste si mysleli, že elektro kolo je jen pro staré nemohoucí lidi? To jste se naprosto mýlili! I špičkoví sportovci dnes jezdí na elektrokole.

cyklista kolo

Dokonce i čím dál mladší lidé dnes mnohem raději sáhnout po elektrokole než po tom klasickém. Má totiž spoustu výhod a jízdu s ním si rozhodně zamilujete! Pokud upřednostňujete tento dopravní prostředek před jiným, ale vadí vám, že jste po jízdě udýchaní a upocení? S elektrokolem už takový problém mít nebudete! Elektrokolo vám totiž pomáhá zejména do kopců a díky tomu se vám hodně odlehčí a na dané místo tak dojedete mnohem rychleji. Elektrokolo však nejede zcela samo za vás, jenom vám pomáhá při vašem výkonu. Je jenom na vás, jak hodně chcete při jízdě pomoci elektropohonem. Pokud se chcete i trochu projet, elektrokolo si nastavíte na nejnižší stupeň, a naopak zase při nejvyšším stupni se nenadřete vůbec. 

Po městě vás přepraví elektrokoloběžky  

Dnes se však čím dál více objevují i různé jiné dopravní prostředky poháněné elektromotorem a není to jenom elektrokolo. Tak například i koloběžky dnes dokáží jezdit zcela za vás a stále se stávají velmi populárním prostředkem zejména pro městský provoz. Najdeme je totiž ve větších městech skoro na každém rohu. Existuje na ně speciální aplikace, která vám umožní si koloběžku půjčit a kamkoli jinam ji zase přemístit. Podle najetých kilometrů pak zaplatíte poplatek přímo v aplikaci. 

koloběžka město

Elektrokoloběžky jsou velmi snadno ovladatelné a rychle vás dovezou na druhou stranu města. Proto se tento dopravní prostředek hodí zvláště do města, kde se potřebujete rychle přemístit z jednoho bodu do druhého. Elektrokolo nebo elektrokoloběžku oceníte zvláště ve městě, pokud se chcete třeba dostat do práce a nechcete trčet hodinu v koloně a zároveň chcete nějaký pohyb a otužit se na čerstvém vzduchu. Elektrokoloběžku si ale také můžete pořídit přímo domů, pokud si zamilujete jízdy s koloběžkou, která je běžně na každém rohu města a vy si ji můžete půjčovat prostřednictvím aplikace. Sami se zkuste přesvědčit, jak je tento způsob přepravy velice návykový, zábavný a pohodlný.  

Rubriky
Elektro

Nedílná součást každého interiéru

Na co se díváte při nákupu jakéhokoliv spotřebního zboží v první řadě? Spousta lidí Vám v dnešní době řekne, že se dívá na cenu, ale také je zde spousta těch, kteří jistě řeknou, že na kvalitu. Ale jak poznat kvalitu? To, že produkt stojí hodně peněz, neznačí vždy kvalitní provedení. Kvalitní a spolehlivé zboží je prostě někdy problém poznat. U nás Vám nehrozí, že byste koupili nekvalitní produkt.

výpínač

U nás https://www.lightpark.cz/vypinace-a-zasuvky-schneider-unica/ najdete jen vysoce kvalitní elektroinstalační prvky a materiál za skvělých cenových podmínek od předního světového výrobce, který se nezaměřuje pouze na kvalitu svých výrobků, ale také na jejich dlouhou životnost a spolehlivost a v neposlední řadě také samozřejmě na jejich moderní design. Produkty tohoto výrobce jsou vhodné do jakéhokoliv interiéru a všude se stanou jeho nedílnou součástí.

Vypínače a zásuvky jsou prostě potřebným pomocníkem v každém interiéru, protože byste si bez nich nemohli rozsvítit světlo, zapojili byste počítač do sítě a ani si neuvařili kávu či nevyprali prádlo. Pokud se tedy nechcete vrátit do středověku a chcete využívat služeb elektrické energie, je nutné mít interiér vybavený těmito elektroinstalačními prvky.

V naší široké nabídce najdete vypínače mnoha provedení, velikostí a s různým využitím, nejde jen o běžné spínače světel, ale také o stmívače či ovladače žaluzií nebo třeba o zvonky. Také v nabídce zásuvek nenajdete pouze běžné síťové, ale také třeba telefonní, anténní či datové. Kromě toho jsou strojky všech těchto elektroinstalačních prvků v dokonalé hladké úpravě proti usazování prachu a navíc je můžete doladit různě barevnými krycími rámy a tím sladit tyto prvky s celým interiérem.

zásuvka

Proto neváhejte a navštivte naši nabídku a vyberte si i Vy kvalitní a spolehlivé elektroinstalační prvky, které se stanou bytovým doplňkem Vašeho interiéru.