Elektronické zázraky pro nastávající rodiče

Zatímco dříve musely matky při péči o miminko spoléhat především na svůj instinkt, dnes už jde vše zařídit snáze. Pomocí různých elektronických vymožeností se tak péče o dítě stává bezpečnější, jistější, a snadnější. 

Elektrická odsávačka mléka

Odsávačka mléka se hodí v mnoha směrech. Zaprvé tak žena může udělat zásoby pro případ, že by musela na delší dobu opustit dům, a její ratolest by zůstala v péči manžela, babiček, nebo jiných blízkých osob. Odsávačka se však hojně využívá i při problémy s kojením, a to ať už jde o přebytek mléka, nebo problém se rozkojit. Zatímco dříve bylo odsávání skutečně náročné, dnes se již žena v klidu posadí s elektrickou odsávačkou, která vykonává práci za ni, a ona si může například číst, nebo u toho dokonce uklízet.

mobil s fotkou dítěte

Chůvičky

Dalším skvělým vynálezem jsou dětské chůvičky, které fungují podobně jako vysílačky. Jednu necháte u postýlky, druhou pak máte u sebe, když potřebujete například odejít na zahradu, nebo do jiného poschodí. Chytřejší chůvičky už mají i kameru, takže můžete bezpečně dítě sledovat, a jakmile se probudí, ihned se o tom dozvíte. Pomocí jediného tlačítka můžete k dítěti promlouvat, a uklidňovat jej do doby, než k němu přijdete. Chůvička se jistě řadí mezi skvělé, a hojně využívané vychytávky při péči o děti.

miminko v náruči

Monitor dechu

Jednou z věcí, na které mnoho matek nedá dopustit, a které už se téměř řadí mezi povinnou výbavičku, je právě monitor dechu. Tato skvělá vychytávka kontroluje vaše dítě při spánku, a v případě, že by z nějakého důvodu přestalo dýchat, vás rychle upozorní hlasitým kvílením. Ačkoliv se občas spustí sám od sebe, třeba když se dítě převalí, jedná se o skvělou pomůcku. Monitory dechu už zachránily spoustu životů, a jedná se tedy o velmi dobrou investici. Můžete si je zakoupit v elektru, z druhé ruky, nebo za poplatek vypůjčit v porodnici. Výhodněji vás však vyjde koupit si vlastní monitor. Nejen proto, že se cena výpůjčky pohybuje podobně, jako cena za koupi, ale rovněž proto, že jej poté můžete prodat, a získat tak velkou část peněz zpátky.

devene
https://www.dagis.cz