Udělejte si oázu pohody na své zahradě

Máte u domu zahradu a chtěli by jste jí nějak obnovit, dodat jí šmrnc, aby jste se tam cítili příjemně, trávili tam svůj volný čas rádi a jako bonus si tam skvěle odpočinuli a zrelaxovali se? Nebo si teprve tvoříte plány na svojí budoucí zahradu u domu a přemýšlíte, jak by to vypadalo nejlépe? Pokud sníte o oáze, čtěte dál. V domácím prostředí je důležité, aby se tam člověk cítil bezpečně. Samozřejmě to platí ve vnitřních prostorách i venku na zahradě. Útulnost je cíl, kterého musíme dosáhnout, aby byla oáza dokonalá. Není to nic těžkého. Chce to jen trochu citu pro detail a smysl pro decentnost. 

posezení a strom

Ať máte malou či velkou zahradu, oáza se dá vytvořit prakticky na každém prostoru. Jen je podstatné dobře promyslet kam co umístit. V případě, že máte k dispozici jen pár metrů čtverečních, je to velmi důležité. Systém a šetření místa je klíčové. Když se toto dodrží, dá se to krásně zvládnout. Když se řekne oáza pohody, já osobně si představím zelenou barvu. Je to uklidňující barva, také barva naděje a pro oči příjemná. Takže stromy a rostliny je první věc, která vy Vaši zahradu měla zdobit. Jistě i voda má své relaxační kouzlo. To bez pochyby. Jezírko s malým vodopádem je skvělý na pohled i na poslech. Vodopád lze vytvořit jednoduše přes zahradní hadici na vodu. Stačí jen zapojit fantazii a vlastní kreativitu. Sledovat nebo jen poslouchat dopad vody na hladinu ze zahradní houpací sítě či křesla je fascinující.

dívka v houpací síti

Malá lávka přes jezírko také vypadá překrásně. Koutek s ohništěm na večerní posezení u opékání buřtů je jistě skvělým nápadem. Praskající dřevo, mihotavé plamínky ohně, to je romantika. Lze místo ohniště pořídit i zahradní biokrb. Skvěle se do takové oázy klidu a pohody hodí také třeba schody vedoucí z domovního balkónu ovinuté nějakou popínavou rostlinou, třeba loubincem. Možností je opravdu spousta. Stačí si jen vybrat a promyslet, co se hodí a líbí Vám a jaké máte možnosti na své zahradě.

devene
https://www.dagis.cz