Fólie na okna auta

Pozor na legálnost

U hodně aut, co jezdí na silnici si můžeme všímat toho, že mají zatmavená okénka, protože to má řadu výhod. Ta první souvisí se vstupujícími slunečními paprsky. Ty mají na interiér negativní vliv, protože plasty postupně blednou a materiály rychleji stárnou. Když na nás v létě praží, tak to nebývá nic příjemného. Navíc nám interiér vozidla zahřívají, takže klimatizace se víc nadře a vychlazení na nastavenou teplotu déle trvá.

zatmavená okna

Díky fóliím můžeme získat také soukromí v zadní části vozu, protože když máme nižší propustnost, tak dovnitř moc nejde vidět. Jak jsou na tom se zákonem? Jako první musíme pamatovat na to, že je musí aplikovat odborná firma a fólie mít atest. Dále tu máme jistá pravidla. Na přední okno lepit nesmíme nic a u předních bočních je udávaná propustnost nejméně 70 %. U zadních bočních a zadního okna propustnost řešit nemusíme, jenom nesmí zakrývat zadní brzdové světlo. Potom se STK bát nemusíme.

Lepení není jen tak

Už víme, že fólie musí lepit odborná firma, která nám dá na okna speciální kód a zapíše si nás to archivu. Sami si lepení můžete zkusit, přičemž hned u toho prvního pochopíte, že to není sranda. Nejdříve se sklo musí dokonale očistit. Složitá část přichází až potom, protože fólii musíme precizně ořezat na daný rozměr okna a následně ji přesně nalepit, aby nám tu nevznikly bubliny a podobně. Kde si nechat fólii nalepit?

zatmavovací fólie

Existuje tónování autoskel, o které se stará profesionální firma s mnoha zkušenostmi. V nabídce má celou řadu fólií, přičemž každý typ má jisté vlastnosti a průměrnou životnost. Ta se pohybuje skutečně ve velmi dlouhodobém horizontu, a proto nám fólie na autě vydrží dlouhou dobu. Cena se odvíjí podle toho, jaké si fólie vyberete, na kolik oken je chcete lepit a jaký máte vůz. Společnost Vám rada poradí a sdělí cenu, takže ji můžete kontaktovat a klidně si hned domluvit termín.

devene
https://www.dagis.cz