Jak vydělávat na svých webových stránkách?

Založili jste si webové stránky s tématem, kterému rozumíte a které vás baví? Dělá to řada lidí. Možná k nim také patříte a najednou jste zjistili, že váš obsah čtenáře baví a by tak máte vcelku slušnou návštěvnost. Nejspíš už vás napadlo, že by s tím šlo něco dělat a vydělat si tak třeba i nemalé peníze. Jak s tím začít?
Pracovní stůl
1.       Nabídněte svůj prostor
Nejprve můžete svůj web potenciálním inzerentům nabídnout. Využít k tomu můžete nejrůznější fóra, internetové skupiny i weby, které jsou k tomu přímo určené. Ve spoustě případů můžete svůj prostor nabídnout zcela zdarma.
2.       Affiliate odkazy
Jednou z oblíbených možností monetizace webu jsou affiliate odkazy. Pokud například vlastníte web věnující se čokoládě, můžete do článků k určitým slovům umístit odkazy vedoucí k e-shopům s čokoládou. Pokud lidé z vašeho článku na e-shop přejdou a produkt si skutečně nakoupí (nemusí tak učinit hned, ale třeba do 30 dnů), získáte provizi. Takových odkazů můžete mít na webu spoustu a vyděláte tak v podstatě bez práce.
3.       Bannery
Umístění bannerů je také stále velmi populární možností, jak na sebe upozornit. Proto ji inzerenti možná rádi využijí i v případě vašeho webu. Nabídnout můžete různé velikosti bannerů i rozmanité umístění. Zamyslet byste se však měli i nad tím, zda se obsahově i graficky bude banner na váš web hodit a zda nebude naopak návštěvníky odrazovat.
Práce na počítači
4.       Placené články
Většinou si na webu píšete o tom, co chcete vy, ale mohlo by to být i jinak. Někteří inzerenti si rádi zaplatí za to, že zveřejníte na svých stránkách jejich článek informující o službách či produktech, které nabízejí. A můžete za to dostat vcelku slušně zaplaceno. Zamyslete se však na tím, zda bude nabízená služba pro vaše čtenáře zajímavá a přínosná. Někdy stačí i umístění odkazů na články, které už na webu máte, ale PR články jsou pochopitelně ještě účinnější reklamou.

devene
https://www.dagis.cz