Nechte svůj domov nadechnout

V tmavých a studených zimních dnech máme tendenci zahalovat se, mít pohodlí, uvelebit se s šálkem teplého nápoje na pohovce, přikrýt se dekou a nic moc nedělat. S příchodem jarních paprsků nás zalije vlna energie a nutí nás odestřít závěsy, otevřít okna a svůj domov takzvaně odlehčit.

výhled z okna

Stačí mnohdy pár maličkostí

Prvním krokem je určitě jarní úklid. Každý k němu přistupuje jinak, je však docela důležitou součástí jak pro nás, tak i pro naše obydlí. Psychicky se na jaře cítíme lépe, a tak to chceme dopřát i prostoru, který nás obklopuje. Nemusíme rovnou rekonstruovat či malovat, stačí pár drobností. Výměna dekorací, umytí oken, prosvětlení místnosti vzdušnějšími barvami, přehozy či závěsy. Uklidíme na čas deky, které nás v chladných zimních dnech pomáhaly udržet v teple u sledování televize.
pověšené peřiny

Každý prostor si žádá své, obecně však na jaře převládá potřeba po čerstvém vzduchu a slunečním světle. Lepší náladu nám rozhodně dodají květiny, které si nainstalujeme na okna jak zevnitř, tak zvenčí do barevných květináčů. S jídelním stolem udělá divy váza s kytkou tulipánů. Nové prostírání či ubrus v jarních tónech může být také příjemným zpestřením. Máme-li pocit, že je naše vybavení již zastaralé, není nic jednoduššího, než si koupit třeba novou sadu skleniček, karafu na vodu či talíře.

Pár vhodných změn

V ložnici můžeme provětrat peřiny tak, že je přehodíme přes okno, jak to kdysi dělávaly naše babičky, převléci je můžeme do nového povlečení třeba opět v tónech jarní rozkvetlé louky. Koupelně, kde není okno a musíme zde neustále svítit, prospějí ručníky ve svěžích barvách. Květina, která snese přítmí, by se sem samozřejmě také hodila.
květiny ve váze

Z předsíně a věšáků odklidíme těžké zimní kabáty a boty, které zbytečně zabírají spoustu místa. Nový obrázek s květinovým motivem, zrcadlo či koberec nám také udělá nejen radost.

Jaro je obdobím změn a nových možností, tak proč to nepojmout i v rámci našeho bydlení.

devene
https://www.dagis.cz