Psí štěkání

Dá se říct, že od malička učíme děti, jak dělá pejsek, a jsme nad míru spokojeni, když nám dítě odpoví: „haf.“ Dokonce úplně přirozeně bereme i to, že se projdeme okolo zahrady nebo rodinného domku a místní hlídač vyběhne k plotu s děsivým štěkáním. Zkrátka pes a občasné zaštěkání patří neodmyslitelně k sobě. Pokud zaštěká na určitý podnět jako zvonek, klepání, cizí lidi, tak je to v pořádku, jen dává najevo svoji oddanost a oznamuje, že on tady hlídá svoji smečku a obydlí. Asi si budete muset rozmyslet, zdali budete pokračovat dál.
Co ale dělat v případě neustálého štěkání? Je to peklo nejen pro vás, ale i pro vaše sousedy, kterým se tohle rozhodně líbit nebude. Bude to chtít od vás rozhodnutí.
štěkající pes
1. Jsou dvě možnosti, buď ztrácíte nervy a pak si nervozitu vyléváte na pejska, což nepomůže, protože to se situace může snadno ještě víc zhoršit. Pes je velmi citlivý a tak často přebírá vcelku přirozeně naše nálady na sebe. Pak situace může vypadat následovně: vy hystericky řvete, ať přestane, pes zesiluje v štěkotu a sousedi neurvale tlučou ze všech stran, nejlépe ať ztichnete oba dva. To asi nebude vhodná cesta a bylo by pro vás jednodušší se s pejskem rozloučit.
2. A druhá možnost je, vyzbrojit se trpělivostí a začít toho chlupatého tvorečka vychovávat. Což vyžaduje i důslednost od vás. Pokud začne se svým štěkotem vyvádět při vašem odchodu, klidně se domů i několikrát vraťte a uklidněte ho, dokud nepřestane vyvádět. Výsledky sice nemusí být vidět hned, ale po delší době se projeví. Hodně vám může pomoci pamlsek, který pejsek dostane za odměnu, když je hodný. Také nikdy na něj neječte a nemyslete si, že tím, že začnete hystericky křičet, si získáte respekt. Když začne štěkat, tak slovo ne nebo nesmíš, musí znít z vašich úst rázně, ale přitom dostatečně klidně. To je autorita, kterou pes bude respektovat.
německý ovčák

Starého psa nepředěláš.

Sice těžko říci, kde tento výrok vznikl, ale rozhodně není pravdivý. Pes se snadno naučí různým neřestem, ale pokud je přejdeme se smíchem nebo ignorací, tak si buďme jistí, že se k nim vrátí. Nebo je pak extrémní výstup, když se za to pes fyzicky trestá, v domnění, že přece pořádný výprask ho naučí ty věci nedělat. Zapomeňte na tyto způsoby výchovy. Existuje jiné řešení.
dívka a štěně
Pes je tvoreček, který si zaslouží lásku, stejně jako my. Je učenlivý a to v každém věku. Jen miminko se vychovává snáz než dítě, které se naučilo určitým způsobům ve starším věku. Zkrátka milí chovatelé, musíte mít trpělivost a ve volném času se svému zvířecímu kamarádovi co nejvíce věnovat. On Vám prokáže svoji úctu poslušností a bude vám dělat radost.

devene
https://www.dagis.cz