Relaxuj

Snad každý z nás v životě jednou jako malé dítě měl své omalovánky. Omalovánky jsou věc, na kterou nikdy nezapomenu. A to už jen z jednoho prostého důvodu – provázely mě celým dětstvím – a to hodně dlouhou dobu. Za svoje dětství jsem vystřídala snad všechny druhy omalovánek – s Hurvínkem, s Elsou a různými jinými obrázky, jako je například Večerníček – to je ten malý človíček s papírovou čepicí, který nám jeho pověstným hlasem říkal dobrý večer. Byly to moc hezké časy a jsem ráda, že jsem měla takové dětství, jaké jsem měla. Bohužel v dnešní době o večerníčku téměř už vůbec neslyším – dnešní generace je spíše navyklá na vysedávání u počítačů, telefonů a notebooků. Je to obrovská škoda, protože za mých dob tomu tak opravdu nebývalo a bylo to celkem jiné. Přesto se i v dnešní době najdou děti, které omalovánky znají.

dětské omalovánky

Jaké faktory nás mohou ovlivňovat při jejich koupi?

První faktor: Cena

Cena omalovánek může při výběru hodně ovlivňovat. V obchodech najdete omalovánky, které stojí pár desítek korun, pak ale najdete zde i takové, které stojí například několik stovek korun. To už jsou ale většinou ty složitější omalovánky, které jsou určené už spíše pro větší děti či dospívající. Příkladem takových „dražších“ omalovánek mohou být například mandaly.

barevné pastelky

Druhý faktor: Velikost

I velikost omalovánek docela v zásadní míře rozhoduje o koupi. Je totiž rozdíl, jestli si koupíte omalovánky malé, nebo naopak obrovské. I velikost omalovánek má vliv většinou na cenu, takže se není čemu divit, když velké omalovánky najdete například i za pět set korun.

Třetí faktor: Co je na omalovánkách?

Při koupi si omalovánky vybíráme i podle motivu nebo obrázku, což je jeden z nejzásadnějších faktorů u omalovánek. Omalovánky jsou různé – pro děti s jejich oblíbenými motivy. Pro dospělé můžete zase zvolit mandaly.

devene
https://www.dagis.cz