Rovnátka, ano či ne?

Rovnátka jsou v dnešní době naprosto běžná věc, můžeme je vidět na každém druhém adolescentovi, kterého potkáme na ulici. Ale jak je to s rovnátky u dospělých? Nevypadají s rovnátky trapně? Nevypadala bych já s rovnátky ve svém věku trapně?
rovnátka na zuby

Mnoho dospělých lidí má pocit, že nemá dokonale rovné zuby, ale do rovnátek se jim příliš nechce. Spousta z nich nosila vyndavací rovnátka v pubertě, pak je to přestalo bavit, tak je někam pohodili a léčbu tak sami zastavili, navíc jim vyndavací rovnátka ani příliš nepomohla a zuby se brzy zase zkřivily. Jenže období puberty není příliš velký kamarád s poctivostí, ať už se jedná o přípravy do školy nebo absolvování tak otravné věci, jako je nasazování rovnátek na každou noc. Jenomže období puberty přeletí jak mávnutím kouzelného proutku a jsou z nás dospěláci, kteří chtějí vypadat co nejlépe, chtějí vypadat reprezentativně v práci a hlavně se chtějí naplno smát a nepřemýšlet nad tím, že se nesmí zubit při focení nebo ještě hůř, kdy si automaticky při smíchu kryjeme ústa rukou.
problémy se zuby
Jedinou možností, jak docílit krásného úsměvu, je nechat si nasadit fixní rovnátka. Je to sice nepříjemnost, která bude několik měsíců až let provázet dennodenně, ale výsledek pak stojí za to. Dnešní doba naštěstí nabízí už i mnoho vychytávek, které platí i u rovnátek a to jsou tzv. rovnátka neviditelná, kterých si nikdo ani nevšimne, pokud je máte nasazeny. Bohužel drobnou komplikaci zde představuje cena, která může u neviditelných rovnátek stoupnout až ke stotisícové částce. Ono ani obyčejné základní rovnátka nejsou úplně levný špás, jejích cena se také pohybuje v desetitisícových částkách, ovšem většinou se platba rozděluje během průběhu celé léčby, to jakýchsi splátek. Ale je to investice do vlastního zdraví a štěstí, a ta se přece vždy vyplatí, vždyť co by mohlo být důležitějšího?


devene
https://www.dagis.cz