Studium v zahraničí? Rozhodně stojí za to!

V dnešním moderním světě se nám naskytují příležitosti, o kterých bychom dříve, ani nesnili. Jednou z úžasných příležitostí je třeba studium v zahraničí. Dostat se na zahraniční univerzitu je dnes mnohem lehčí, než kdy dříve. Jednou z možností, jak se podívat do zahraničí je vysokoškolský program Erasmus nabízející studentům, kteří již na univerzitě jsou možnost jet na určitou dobu studovat do zahraničí. Další možností je rovnou se na nějakou zahraniční univerzitu přihlásit a strávit celý vysokoškolský život mimo Českou republiku. Vybírat se dá z mnoha univerzit a tisíců oborů. Stačí si zvolit, o který máme zájem a vyhledat vhodný institut.
oxford anglie
Výhod, které nabízí studium mimo naši domovskou zemi, je několik
· Získáte diplom, který bude mít mezinárodní prestiž, což je v současnosti na trhu práce rozhodně výhodou.
· Rozšíříte své obzory. Díky vycestování do jiné země poznáte odlišnou kulturu, způsob života a úplně nová místa.
· Zdokonalíte angličtinu, jelikož budete nuceni denně mluvit, učit se a poslouchat vše v anglickém jazyce.
· Budete mít možnost rozsáhlého výběru z nejrůznějších oborů, které v česku nenajdete. Můžete tedy studovat přesně to, co chcete.

Univerzity v Evropě
Mezi jedny z nejznámějších univerzit v Evropě patří britský Cambridge nebo třeba Oxford. Jestli vystudujete na některé z nich, budete mít zaručeně velmi dobré pracovní nabídky díky skvělé prestiži těchto škol. Výhodou také je, že nabízí dostupné studentské půjčky pro každého.
Další velmi uznávané vysoké školy najdeme v Dánsku. Vysokoškolský systém je zde na vysoké úrovni a je celosvětově uznávaný. Velkým pozitivem studia v Dánsku je, že občané Evropské Unie za studium nemusí platit.
stanford university
Univerzity v Americe
Studium na jiném kontinentu rozhodně stojí za to. Obzvlášť pokud to bude na školách, jako je Harvard, Stanford nebo Kalifornská univerzita. Tyto tři školy totiž pyšní prvními třemi příčkami na žebříčku nejlepších univerzit světa.

Univerzity jinde ve světě
Zajímavé je určitě studium v Asijských zemí, které většinou kromě normálního studia vyžadují, aby zahraniční studenti před nastoupením do školy znali základy kultury jejich země.
Nemožné ani není studovat u protinožců v kouzelné Austrálii. V České republice najdeme několik institucí, které zájemcům pomohou s přihláškou a uskutečněním tak jejich snů.

devene
https://www.dagis.cz