Vlastnosti bublinkové fólie

Nešpiní – polyetylen je vděčný plast. Je totiž naprosto netečný vůči jiným materiálům, ať už jsou biologického (přírodního) či syntetického původu. Můžete kupříkladu do plastových sáčků či tašek vkládat potraviny, knihy, hračky, oblečení, úklidové prostředky, zkrátka co vás napadne, a sáček plní pouhou funkci ochranného obalu. Totéž se odehrává i s bublinkovou fólií, jedná se o shodný materiál, zdravotně nezávadný a bezpečný pro jakékoli aplikace. Hodí se proto jako balicí a výplňový materiál a nahrazuje nevhodné noviny a časopisy s toxickou tiskařskou barvou.

fólie s bublinkami

Nepřijímá pachy ani nezapáchá – máte tak jistotu, že chráníte okolí před zápachem, např. zrajících sýrů, a zároveň víte, že když do bublinkové fólie zabalíte hračky pro batolata, nic se jim nestane. Pro tuto vlastnost se staly polyetylen a polypropylen králem balicích materiálů v potravinářské výrobě a v logistice. Této vlastnosti využívají i e-shopy, které distribuují zákazníkům např. trvanlivé potraviny.

rozbalená fólie

Je odolná vůči mrazu i letnímu vedru – mrazivé teploty hluboko pod nulou fólii s bublinkami nevadí, nepoškodí ji, ani nesníží životnost. Platí to i pro běžné denní teploty v letním období. Je zčásti odolná i vůči UV záření. Musíte ovšem brát ohled na teplotu tvarové stability polyetylenu, která je u nízkohustotního LDPE (tedy i bublinkové fólie) pouze 40 stupňů Celsia.

Výborné izolační vlastnosti – dosud jsme se bavili hlavně o samotném polyetylenu, ale ne o vzduchu v bublinkách. Tento objev přinesl lidstvu značný rozsah využití zejména díky izolačním vlastnostem vzduchové hmoty uvnitř bublin. Tímto způsobem lze zabezpečit rostliny před mrazem, povrch stanové podlážky před poškozením, zvýšit komfort při práci, např. pracovní podložkou, ale především chránit předměty před poškozením při transportu. Distribuce a skladování zboží (logistika) a stěhovací služby jsou odvětvím, kde se bublinková fólie uplatní v každodenní praxi.

devene
https://www.dagis.cz