Vybavení pro miminko. Na co si dávat pozor?

Čekáte své první miminko? Gratulujeme!

Teď už jen nachystat výbavičku, aby se mu u vás dobře dařilo, a aby práce s ním byla co nejsnazší. Na trhu je totiž nespočet různých značek a výrobků určených pro miminko, ale je nutné vybírat opatrně. Stejně jako si dáváte pozor při koupi nábytku, automobilu, bot, či kosmetiky, je potřeba některé věci pro miminko volit s rozvahou, aby sloužily co nejlépe, a vyhovovaly dítěti, ale i vám. Čeho si tedy všímat, a na které značky se lze spolehnout?

miminko s kloboučkem

Kočárky

Výběr kočárku je kapitolou sám o sobě. To, na co je však třeba brát největší ohledy, je jeho funkčnost. Ideální je kombinace, kdy má kočárek lehkou konstrukci, nejlépe hliníkovou. Dále pak je třeba dát důraz na kola, která by měla být alespoň v případě předních s možností aretace. Záleží pak také, jaký terén budete s kočárkem zdolávat. V případě hrbolatých polních cest je důležité, aby byla kola odpružená, a zbytečně to s dítětem neházelo. Co se bezpečnosti týče, určitě by měl mít kočárek zapínání na 5bodový pás. Dále je pak důležitý rozměr hluboké korby, kde by dítko mělo mít dostatek prostoru. Mezi nejlepší pak v poměru cena/kvalita patří kočárky Riko, které jsou kvalitní, inovativní, a cenově dostupné.

batole v kočárku

Kojenecké lahve

Ačkoliv třeba počítáte s tím, že budete dítě kojit co nejdéle, je dost možné, že se vám to nepodaří, a budete potřebovat alespoň částečně přikrmovat miminko z kojenecké láhve. Není se za co stydět. Je však potřeba mít předem láhev přichystanou, kdyby tento problém nastal. Na trhu pak naleznete velký výběr oblíbené značky Canpol babies, která je cenově dostupná, a pro miminko nezávadná. Rovněž jsou pak populární lahvičky značky LOVI. Dbejte na to, aby vámi vybraná lahvička měla savičku s dírkou o velikosti, která je určena pro věk vašeho miminka. Ačkoliv je větší otvor pohodlnější, může se stát, že kvůli němu dítě přestane sát z prsu, jelikož z lahvičky to bude rychlejší.

Autosedačky

Není autosedačka, jako autosedačka. Zatímco dříve miminka v autě jezdívala v oddělitelné kočárkové korbičce, nyní jsou již k dostání dětské autosedačky, jejichž výběr je ohromný. Každá musí být samozřejmě podrobena testům, avšak ne každá je plně bezpečná. Při výběru je pak potřeba projít recenze, a ujistit se, že kupujete pro své dítko takovou, která se v autě při prudkém zabrždění ani nehne. Oblíbené jsou pak autosedačky značek TAKO, Raf-Pol, či Kunert.

devene
https://www.dagis.cz