Vyzrajte na stěhování

Začíná to balením, a končí vybalováním. Co je to? Nejedná se o dovolenou, ale o stěhování, které může dát člověku někdy pěkně zabrat. Spoustu věcí si však můžete zjednodušit, pokud vše dobře promyslíte, a zvážíte své možnosti. Začít plánovat je tedy třeba minimálně měsíc dopředu.

dítě v krabici

Začněme tím, co si sebou brát nechcete

Ano, i věci, které si při stěhování sebou brát nebudete, jsou podstatnou součástí celého procesu. Pokud je totiž objevíte až v době, kdy balíte, budete najednou muset řešit nejen stěhování jako takové, ale i Nerudovskou otázku – Kam s ním? Proto je dobré minimálně měsíc před stěhováním provést velký úklid, a vytřídit vše, co již v novém domově nebudete potřebovat. Něco pak můžete prodat, něco darovat, a něco stihnete v klidu vyhodit. Práce pak bude o to snazší, že už se budete moci soustředit pouze na stěhování.

Odvoz věcí

Je také dobré mít dopředu naplánovaný a zajištění odvoz a výnos věcí. Pokud si nemáte kde půjčit dodávku, nebo si nejste jistí, zda vám někdo bude moci pomoct, je nejlepší se spolehnout na služby stěhovací firmy. Například firma Stěhování mamut pak nabízí dostupné stěhování v mnoha okresech, a tak stačí pouze zadat do vyhledávače například: stěhování levně Praha, a zvolit si tu svoji.

zabalené věci

Balení věcí

Věci balte v takovém pořadí, aby jako první přišly do krabic ty, které používáte střídmě, a jako poslední zabalte to, co používáte nejčastěji. Na den odjezdu si nachystejte jednu cestovní tašku, v níž budete mít připravené náhradní oblečení, hygienické potřeby, a nejdůležitější doklady. Zbytek balte tak, aby se při převozu nic nepoškodilo. Například některé oblečení můžete nechat v komodě, má-li pevně uzavíratelné šuplíky. Komoda tak však bude o něco těžší, což by vám mohlo bránit v přenosu. Pokud jste si na odnos objednali firmu, nemusíte mít strach. Rostliny pak balte až den před odjezdem, a to do hedvábného papíru, a vložte je do krabice tak, aby se co nejvíce zamezilo pohybu.

devene
https://www.dagis.cz